neděle 11. prosince 2011

Obhajoba smrkání do umyvadla

Asi nastal čas osvětlit světu (hlavně tomu ženskému), co je tak úžasného na smrkání do umyvadla, jelikož jsem se s mnoha lidmi shodl na tom, že existují snahy svět o tuto kratochvíli připravit. Máme tady hned několik důvodů proč smrkat právě s tekoucí vodou do umyvadla a ne jinak.

Tím hlavním a stěžejním argumentem je to, že se člověku neodře nos jako při používání kapesníků, ať už látkových nebo těch papírových. Ano, naši jemnou a citlivou mužskou kůži opravdu i ty papírové kapesníky s příměsí nejjemnějšího peří mladých ptáčátek dokážou odřít už během pár použití. Ale při smrkání do umyvadla se mi to nepodařilo ani při té nejkrutější dvoutýdenní rýmě.

Navíc tím, že nepoužívám tolik kapesníků, šetřím lesy, které by jinak musely padnout na výrobu jednoho takového zářivě bílého kapesníčku. Tyto ulepené kapesníky se pak také nepovalují po celém domě, aby překvapily člověka v těch nejnečekanějších situacích.

Také bych se rád odpůrců zeptal, zda smrkání do látky či papíru a nošení ho s sebou je nějak estetičtější a hygieničtější, než když vše pěkně odteče pryč. Samozřejmě, že umyvadlo následně zůstává čisté. Je to stejné, jako když po sobě nenechám špinavý záchod. Pokud někdo ano, tak ten problém je, řekl bych, někde jinde, než ve smrkání do umyvadla.

Pak je tady efekt teplé vody, která člověku roztáhne dutiny, a já si můžu dokonale zprůchodnit dýchací cesty. Ano, možná tady působí jen placebo efekt, ale díky bohu za něj, protože nic jiného tak dobře v tomto případě nefunguje.

No a nakonec je tady zdánlivě banální, ale přesto důležitý poct ranního rituálu. Přesně tak, bez tohoto pročištění za doprovodu zurčení proudu vody z kohoutku by den nemohl začít. Je to jako nějaké obětování části sebe sama bohům, kteří zajistí úspěch a hojnost požitků.

Takže je jasné, že bez (ranního) smrkání do umyvadla je muž celý podrážděný a je téměř jisté, že se úspěch nedostaví. Zasaďme se tedy o to, aby tento starobylý a tajemstvím obestřený rituál zůstal v našich koupelnách zachován.

Žádné komentáře:

Okomentovat