pátek 2. prosince 2011

Koncert Tata bojs... v kině

Když se mi naskytla možnost jít na zlínský koncert Tata bojs, váhal jsem asi tři vteřiny. Tuhle kapelu mám hodně rád a navíc jejich poslední desku považuju za výborný koncept jakého best of a také návrat ke kořenům. Rychle jsem tedy přeorganizoval své čtvrteční plány a v osm hodin jsem stál před Velkým kinem. Ano, koncert se opravdu konal v kině, což ve mně nebudilo velká očekávání.

Jako předkapela vystoupili Sunflower caravan, které jsem kdysi viděl vystupovat v televizi, kde se mi líbili, ale jejich deska mě nepřesvědčila. Ale tohle trio ukázalo, že jsou vyloženě koncertní kapelou. Z jejich vystoupení čišela energie a nadšení. Bohužel většina publika si ještě vychutnávala pohodlí sedadel v kině, takže stálo a hýbalo se asi patnáct, možná dvacet lidí.

Kluci jsou ale vyhraní, takže na jejich výkonu menší zájem publika nebyl poznat. Pianista Andy poskakoval na své židličce tak, že jsem nevěřil, že u toho vůbec může hrát. A i díky tomu se kapele nakonec dostalo velkého potlesku i od sedící většiny.

To když přišli na scénu Tata bojs, stáli diváci od prvního tónu. Bylo vidět, že lidé vědí, na co přišli, protože téměř všechny skladby odzpívali s kapelou. Jako vždy byl na pódiu nejaktivnější Mardoša, i když se musel vypořádat s nedostatkem prostoru, který kino nabízí. V ničem ale nezaostával ani Milan Cajs, který několikrát lezl po své bicí soupravě. Navíc jsem byl velmi příjemně překvapen jeho zpěvem, jelikož i přes hru na bicí odzpíval vše naprosto čistě.

Během večera zazněl průřez celou tvorbou kapely, i když samozřejmě bylo znát, ke které desce turné patří a z ní také zaznělo nejvíce skladeb. Trochu mě mrzelo, že nebylo více prostoru na geniální věci z alba Futuretro. Ale když už se na ně dostalo, byly to úžasné okamžiky plné vazeb, kytarových stěn a poměrně tvrdých samplů, zkrátka jsem si je užíval. Skoro stejně tak mě ale bavily věci novější.

I když byla atmosféra velmi dobrá, tak si myslím, že stání mezi sedačkami kina mírnou sterilnost, což je velká škoda. Ale diváci se mohli zapojit jinak. Bylo pro ně připraveno pět jízdních kol, pomocí nichž byla poháněna část světelné show na podiu. A lidé si to opravdu užili, po celou dobu se střídali a vzorně šlapali, aby ani chvíli nebyla úplná tma.

Takže celý koncert hodnotím velmi pozitivně, i když si stále myslím, že takové akce do kina nepatří a budu velmi přemýšlet, jestli bych příště nejel na takovýto koncert na nějaké jiné místo, kde je mezi diváky bližší kontakt a i na kapelu to působí lépe, než rozestupy jako na spartakiádě. Skvělý večer ze strany kapel, ale na jiném místě mohl být ještě lepší…

Žádné komentáře:

Okomentovat